marți, 9 noiembrie 2010

20-21 noiembrie : Cupa Generatia 9
Sala Rapid, Bucuresti

Categorii:
Precompetitional 4-6, 7-9, 10-11, 12-15 ; H 6-11, 12-15
E 6-11, 12-15, 16-35   ;   D 6-11, 12-15, 16-35
OB ST & LA 6-11, 12-15, 16-35   ;   O ST & LA 12-13, 14-15, 16-18, 19-35

Detalii mai jos.


Sambata, 20 nov.

9.00 inscrieri, incalzire
10.00 concurs
H 6-11, 12-15
D 12-15, 16-35

13.00 inscrieri, incalzire
14.00 concurs
E 6-11, 12-15
OB LA 12-15
OB ST 16-35

17.30 inscrieri, incalzire
18.30 concurs
OB LA 6-11
O ST 12-13, 16-18
O LA 14-15, 19-35

Duminica, 21 nov.

9.00 inscrieri, incalzire
10.00 concurs
Precompetitional 4-6, 7-9, 10-11, 12-15

13.00 inscrieri, incalzire
14.00 concurs
E 16-35
D 6-11
OB ST 12-15
OB LA 16-35

17.30 inscrieri, incalzire
18.30 concurs
OB ST 6-11
O LA 12-13, 16-18
O ST 14-15, 19-35
Open Salsa (freestyle)

* La Precompetitionali se vor desfasura doua competitii: una de cha cha si una de vals lent & cha cha.
* La Precompetitional au drept de participare perechile in care cel putin un dansator nu are carnet F.R.D.S ( nu a concurat la cls Hobby) Sunt acceptate si perechile fata-fata. Pentru stabilirea categoriei corecte de varsta va rugam sa prezentati o copie dupa certificatul de nastere / BI / CI. Toti concurentii de la precompetitional vor fi premiati.
* Concurs de Salsa, unde poate participa oricine indiferent de stilul practicat, de nivelul sau clasa pe care o are.

Inscrierile se fac pana pe data de 18 noiembrie. araducan@yahoo.com, dna. Adina Raducan 0722642585.
Taxa de inscriere: - precompetitional: 60 lei / pereche
- o competitie oficiala: 80 ron / pereche
- mai multe competitii oficiale: 100 ron / pereche
- penalizare pentru perechile inscrise dupa data limita: 50 lei / pereche
Intrarea in sala: pe baza de bilet, pentru spectatori: 10 lei.


Director concurs: Iustin Istrate
Presedintele juriului: Gheorghe Raducan
Observator federal: Costin Mihaiu
Secretariat: Adina Raducan, Marian Istrate.

Arbitri Precompetitional : Gabriel Gospodin, Andra Burca, Ilies Stefan, Arina Urziceanu, Vlad Chirila, Iftime Adriana, Geru Diana.
Arbitri competitiei :Adrian Oprea, Virgil Boros, Cornelia Dobre, Dorel Bagiu, Maria Grigore, Vasile Constantin, Irene Bocan, Valentin Butanche, Florentina Mihaiu, Ioana Radu, Corina Sheib, Eugenia Iordache, Raluca Ivan, Mirela Velcu, Mihai Petre, Horia Fulica, Claudiu Jecu, Sargu Brigite, Adrian Stan, Liliana Rosu.

Vedeti invitatia completa pe dancesport.ro.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu