duminică, 15 noiembrie 2009

Rezultate foarte bune la Braila

Sambata, 14 noiembrie 2009, s-a desfasurat prima editie a Cupei Style Dance, la Braila.

Dl. Tanasa Romeo a fost invitat sa arbitreze cateva dintre competitiile neoficiale. "Mi-a facut placere sa merg la Braila pentru ca este orasul meu natal, dar mai ales pentru ca am adus foarte multe perechi cu mine", a afirmat Romeo.

Iata rezultatele perechilor noastre, asa cum mi le-a comunicat Romeo. Sportivii nostri au obtinut: trei locuri 2 si sase clasari in finala:

* Neoficial 1 dans, sub 6 ani : 16 perechi (finala cu 7 perechi)
> Teodoru Matei - Miron Maria : locul 8
* Neoficial 1 dans, sub 6-9 ani : 39 perechi
> Marcu George - Geosanu Ioana : locul 15
* Neoficial 1 dans, 10-11 ani : 54 perechi
> Tusa Cosmin - Racaceanu Denisa : locul 2
> Bacoiu Vladut - Ifim Madalina : locul 8
> Cretu Crisitian - Hudici Cristina: locul 10
> Florea Andrian - Arseni Bianca: locul 15
* Neoficial 2 dansuri, 6-9 ani : 49 perechi
> Marcu George - Geosanu Ioana : locul 19
* Neoficial 2 dansuri, 10-11 ani : 49 perechi (finala cu 7 perechi)
> Cretu Cristian - Hudici Cristina: locul 7
> Tusa Cosmin - Racaceanu Denisa : locul 8
> Florea Andrian - Arseni Bianca : locul 10
> Bacoiu Vladut - Ifrim Madalina : locul 13
* Neoficial 2 dansuri, 12-15 ani : 27 perechi
> Spulber Alin - Vasiliu Rebecca : locul 5
* Neoficial 2 dansuri, 16-35 ani : 7 perechi
> Haidau Marian - Iancu Camelia : locul 2
* Hobby 10-11 ani : 24 perechi
> Vasiliu Montel - Dragomir Monica : locul 5
* Hobby 12-13 ani : 17 perechi
> Miron Stefan - Rotariu Cristiana : locul 2
> Spulber Alin - Ciuche Bianca : locul 7

"Sunt foarte multumit de rezultatele de la Braila. Ii felicit pe toti, dar mai ales pe micutii Matei si Maria (neoficial 1 dans, sub 6 ani), care s-au descurcat foarte bine pentru primul concurs avand in vedere si varsta lor foarte mica. De asemenea, primul concurs a fost si pentru George si Ioana (neoficial, 6-9 ani) si au obtinut un rezultat bun." a spus Romeo.
Acesta a fost ultimul concurs la Hobby pentru Stefan si Cristiana. Ei au trecut la clasa valorica superioara, respectiv clasa E. Romeo a afirmat: "Sunt foarte mandru de ei. Au muncit foarte mult si au meritat locul pe care l-au obtinut. Si ei sunt fericiti, dar sunt constienti ca ii asteapta si mai multa munca de acum in colo. Trebuie sa fie si mai buni si, in plus, au de invatat 2 dansuri noi (vals vienez si samba)."

Felicitari tuturor participantilor si mult succes in continuare.

2 comentarii:

 1. FELICITARI TUTUROR PT REZULTATELE DE LA BRAILA.AM SI EU O INTREBARE:SE GASESC UNDEVA TOATE REZULTATELE DE LA NEOFICIAL???DACA DA,UNDE?MERSI

  RăspundețiȘtergere
 2. Pe site-ul FRDS se gasesc doar rezultatele concursurilor oficiale.
  Fiind concursuri neoficiale, nu se tine cont de ce loc au obtinut perechile de-a lungul timpului, cate puncte ar obtine sau daca intra sau nu in finala. Asta pentru ca nu exista clase valorice ca la cele oficiale. Deci nu se contabilizeaza si nu e nevoie sa se verifice ca intr-adevar perechea 'X-Y' are 'z' puncte.
  In plus, competitiile neoficiale sunt mai mult pentru cei care vor sa vada cam "cu ce se mananca" dansul sportiv, inainte sa se legitimeze ca sportivi, sau pentru cei care participa pur si simplu de placere si nu vor neaparat sa faca performanta.

  Deci, rezultatele de la competitiile neoficiale nu cred ca le veti gasi publicate. Eu le-am scris pentru ca am fost la Braila si despre unii stiu ce locuri au luat, iar pentru ceilalti mi-a zis Romeo.
  Daca doriti neaparat sa le aflati puteti incerca sa contactati organizatorii competitiei si poate ei va pot ajuta cu ceva.

  RăspundețiȘtergere

Rețineți: Numai membrii acestui blog pot posta comentarii.