luni, 28 februarie 2011

Sponsori pentru Cupa Adamas


Asociatia “Club Sportiv Dance Energy” din Bacau este o asociatie non-profit si non-guvernamentala, cu activitate principala in dansul sportiv.

Clubul Sportiv Dance Energy organizeaza, in data de 9.04.2011, concursul national de dans sportiv “Cupa Adamas” - editia I, in colaborare cu Clubul Sportiv HobbyDance Bucuresti. Evenimentul se va desfasura la Sala de Atletism Bacau, cu aprobarea Federatiei Romane de Dans Sportiv.

Clubul are ca partener media “Trustul Media Desteptarea Bacau” (TvBacau, Radio Alfa si ziarul Desteptarea), care va promova evenimentul.
Evenimentul va avea o mare amploare intrucat asteptam un numar de 300 de perechi din Bacau si din toata tara, cu varste intre 4 si 35 de ani, si chiar peste 35 de ani. Impreuna cu insotitorii sportivilor, si socotind si arbitrii si oficialii invitati, ne asteptam la un numar de aproximativ 1400 de participanti din toate orasele.
“Cupa Adamas” va cuprinde urmatoarele categorii competitionale:
- Neoficial: <7, 7-11, 12-15, 16-35
- Hobby: 6-11, 12-15
- cls. E: 6-9, 10-11, 12-15, 16-35
- cls. D: 6-11, 12-13, 14-15, 16-35
De asemenea, dorim ca in cadrul pauzelor sa prezentam momente artistice (dans, muzica, etc.), sustinute de membrii clubului nostru, dar si de invitati.

Am fi recunoscatori daca ati contribui la ecest concurs national printr-o sponsorizare, in bani sau produse/servicii, menita sa acopere o parte din cheltuielile de organizare (chiria, amenajarea si curatenia salii, inchirierea, transportul si montarea-demontarea parchetului de dans, protocol, diplome, medalii, cupe, cadouri, transport, cazare si masa pentru arbitrii, oficialii Federatiei Romane de Dans Sportiv si prezentator, medic, paza, sunet si muzica, lumini, etc.).
Asociatia noastra este dispusa sa va ofere in schimb publicitate (in cadrul evenimentului): bannerul firmei dvs., mentionarea ca sponsor (sigla si/sau numele firmei) pe afisele de prezentare ce vor fi distribuite in oras, pe site-ul competitiei, pe diplome si in timpul concursului (de catre prezentator), etc. . Puteti trimite reprezentanti ai firmei dvs. care sa prezinte produsele si/sau serviciile oferite de firma dvs. la intrarea in sala. De asemenea, am fi bucurosi sa ne onorati cu prezenta ca spectator la competitiile cuprinse in program, avand rezervate locuri speciale pentru sponsori la mesele din jurul ringului de dans.

Puteti afla despre activitatile noastre precum si despre alte evenimente organizate de noi si de pe blog-ul nostru: dance-energy-bc.blogspot.com.

Asociatia “Club Sportiv Dance Energy” din Bacau va doreste o zi cat mai buna.

CONTACT
Presedinte: Tanasa Romeo Iulian, tel.: 0742.082.587 ; e-mail: dance_energy_bc@yahoo.com.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Rețineți: Numai membrii acestui blog pot posta comentarii.