luni, 21 decembrie 2015

Spectacolele de Craciun ADAMAS

Clubul Sportiv Adamas pastreaza traditia si, ca in fiecare an, in luna cadourilor a organizat spectacolele dedicate Craciunului.

Acum 8 ani de zile, am avut primul nostru spectacol, de aproximativ o ora si jumatate, la Teatrul Bacovia. Atunci am adus pe scena cateva grupe de copii care nu aveau nici macar un an de dans, care se antrenau in cateva grupe, intr-o sala mica. Pe atunci erau doar 2 instructori, Romeo si Camelia.

Anul acesta am sustinut 3 spectacole, la care au participat aproximativ 400 de dansatori de toate varstele, de la incepatori la avansati si la dansatorii de performanta. Dansatorii sunt pregatiti de 8 instructori, in 5 stiluri de dans diferite.
In plus, acum ne bucuram de 4 sali de antrenament: 2 la Adamas Dance Studio si 2 la Academia de Dans Adamas.

Primele doua evenimente au fost serbarile de pe 11 si 12 decembrie, de la Teatrul Bacovia, fiecare de cate o ora si jumatate. La finalul fiecareia, copii au primit diplome si medalii si, cel mai important, au fost vizitati de Mos Craciun care a impartit cadouri.

Al treilea eveniment a fost la Teatrul de Vara "Radu Beligan", pe 18 decembrie. La ora 18:00 au urcat pe scena grupele mai avansate, dupa care a urmat spectacolul mult asteptat. Sportivii de performanta ai clubului nostru si antrenorii lor au spus o poveste: "Harry Potter, Christmas Tale" ("Harry Potter, Poveste de Craciun").
Publicul numeros a apreciat cu multe aplauze dansurile sportivilor, care au aratat ce inseamna munca si calitate.
La finalul serii, in cadrul unei gale, Clubul Sportiv Adamas a premiat sponsorii si partenerii care ne-au sustinut de-a lungul timpului in realizarea diferitelor evenimente organizate.

Pentru cei interesati, puteti gasi la noi poze din timpul spectacolelor, iar pentru "Harry Potter - Christmas Tale" avem si filmare.

Va multumim pentru participare si pentru sustinere.
Va dorim vacanta placuta si sarbatori fericite!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Rețineți: Numai membrii acestui blog pot posta comentarii.