marți, 7 aprilie 2015

Rezultate Bucovina Open, Gura Humorului

Finalul saptamanii trecute i-a gasit pe sportivii de la Clubul de Dans Sportiv ADAMAS Bacau la Gura Humorului, unde s-a desfasurat o noua editie a competitiei intitulate „Bucovina Open”, eveniment organizat de cluburile „Boom Dance” si „Fly Dance” din Suceava, sub egida Federatiei Române de Dans Sportiv (F.R.D.S.). Sportivii nostri au avut o evolutie foarte buna, intorcându-se acasa cu 5 cupe si25 de medalii. Cele mai importante rezultate ale sportivilor nostri la „Bucovina Open” sunt:

Open Basic Latino 12-13 ani
loc 1 - Mateo Ipate - Madalina Ciuche

Open Basic Standard 12-13 ani
loc 2 - Mateo Ipate - Madalina Ciuche

Open Basic Latino 16-35 ani
loc 7 - Andrian Florea - Teona Iordache

Clasa E Standard 16-35 ani
loc 4 - Mario Ipate - Beatrice Ursan
loc 6 - Florin Stefanescu - Adriana Mitrea
loc 7 - Marius Nuca - Laura Popa

Clasa E Latino 16-35 ani
loc 4 - Mario Ipate Beatrice Ursan
loc 6 - Marius Nuca - Laura Popa
loc 7 - Florin Stefanescu - Adriana Mitrea

Clasa E 12-15 ani
loc 2 - Cosmin Ursu - Cristiana Chiper

Debutanti 1 dans:
loc 4 - Mihai Badulescu - Bianca Matache

Debutanti 2 dansuri:
loc 4 - Mihai Badulescu - Bianca Matache

Fete solo 12-15:
loc 1 - Bianca Matache

In aceasta saptamana, sportivii de la Adamas sustin un program intensiv de pregatire la sectiunea dansurilor latino-americane cu binecunoscutul antrenor Mihai Petre. Antrenamentele au loc la Academia de Dans Adamas, in incinta hypermarket-ului de langa Insula de Agrement.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Rețineți: Numai membrii acestui blog pot posta comentarii.